Kim jestem i co robię?

Nazywam się Joanna Poniatowska i zawodowo zajmuję się wspieraniem klientów indywidualnych i organizacji.

Co to oznacza?

Jako certyfikowany coach ICC, certyfikowany projektant kariery i konsultant HR z niemal 20sto letnim doświadczeniem pomagam:

klientom indywidualnym

w projektowaniu kariery i rozwiązywaniu problemów zarówno zawodowych, jak i osobistych i radzeniu sobie z kryzysami. Pomagam zaplanować i wdrożyć działania rozwojowe. Jako terapeutka pracująca w nurcie TSR wspieram także w znajdowaniu rozwiązań różnych trudnych i niecodziennych sytuacji życiowych. Rozwiązania wypracowuję wspólnie z Klientem w oparciu o jego cele, potrzeby i charakter. Robię to przez nawiązanie autentycznej relacji, w której Klient czuje się komfortowo i bezpiecznie. Moim zadaniem jest odkrywanie i realizacja potencjału klienta, a ja jestem na tej drodze wyłącznie drogowskazem.

Organizacjom

w zmienianiu środowiska pracy tak, by było jak najlepsze dla pracowników. Jako diagnosta organizacji, trener i konsultant HR przyglądam się organizacjom starając się je jak najlepiej poznać i zrozumieć, by móc zaproponować dokładnie dobrane i dopasowane działania. Ostateczne rozwiązania wypracowuję zawsze we współpracy ze wskazanymi przez Klienta osobami tak, by były spójne z kulturą i wartościami organizacji dla której pracuję.

Jakie mam doświadczenie?

Mam za sobą niemal 20 lat pracy klientami indywidualnymi, małymi firmami i wielkimi korporacjami. Prowadzę sesje coachingowe, konsultacyjne, warsztaty i szkolenia. 

Projektuję i realizuje badania kultury organizacji, badania satysfakcji i zaangażowania. 

W pracy wykorzystuję liczne narzędzia, w tym kilkanaście certyfikacji i uprawnień. Wszystko to sprawia, że stoi za mną siła doświadczenia i praktyki, dzięki czemu proponowane przeze mnie rozwiązania są skuteczne.

niemal

0
uczestników szkoleń i warsztatów​
0
godzin coachingów i konsultacji

blisko

0
badań i informacji zwrotnych

przeprowadzonych niemal

0
badań satysfakcji pracowników

zaprojektowanych i przeprowadzonych blisko

0
dni poprowadzonych szkoleń

blisko

0
Develompent/Assessment Centre

zaprojektowanych i przeprowadzonych ponad

tysiące

przejechanych kilometrów

0
w 5cio punktowej skali

warsztaty/coachingi/szkolenia ocenione na

setki

nocy spędzonych w hotelach

Jak działam?

W swojej pracy zarówno z Klientem indywidualnym, jak i biznesowym stawiam na mocne oparcie w twardych danych. Dlatego każdą współpracę zaczynam od propozycji zastosowania narzędzi psychometrycznych i pomiarowych. Wybieram je z uwagą, dopasowując do celu pomiaru, kultury i struktury organizacyjnej czy indywidualnych potrzeb i osobowości klienta.

Precyzyjna, oparta na konkretnych danych diagnoza umożliwia proponowanie rozwiązań możliwie najlepiej dopasowanych do potrzeb Klienta i jednocześnie gwarantujących efekt. Skupienie się na twardych danych nie oznacza, że jestem oderwana od ludzkiej strony interakcji. Priorytetem zawsze jest dla mnie Klient — jego cele, aspiracje czy problemy. 

W pracy z klientem indywidualnym  dbam o to, aby  wsłuchać się w rozmówcę i odkryć nie tylko jego powierzchowne cechy, ale również nieuświadomione potrzeby i pragnienia. Dzięki temu docieram głębiej i odkrywam autentyczny potencjał klienta, co umożliwia jego rozwój osobisty. Pozwala to również lepiej zaprojektować ścieżkę kariery czy środowisko pracy, w którym będzie działał z pełnym zaangażowaniem i wysoką wydajnością, a także rozwiązywać osobiste konflikty i problemy i radzić sobie z kryzysami.

W pracy z Klientem biznesowym przykładam ogromną wagę do rzeczywistego zrozumienia sytuacji i celu, do którego dążą organizacja czy zespoły a także poszczególni Uczestnicy prowadzonych przeze mnie projektów. Dlatego zanim zacznę pracę (diagnostyczną, warsztatową, szkoleniową, doradczą) dużo rozmawiam ze zleceniodawcami i beneficjentami. 

Moją siłą jest wieloletnie doświadczenie i szeroka praktyka zawodowa, rozbudowany zestaw profesjonalnych narzędzi oraz kompetencje komunikacyjne, elastyczność i autentyczne zaangażowanie w to, co robię.

Z entuzjazmem podchodzę do wszystkich wyzwań jakie stawia przede mną praca. Doskonale czuję się w swojej roli i świetnie wiem, jak sprawić, aby moi Klienci czuli się zadowolenie i satysfakcję. 

Autentyczne zaangażowanie i zainteresowanie drugim człowiekiem sprawia również, że doskonale radzę sobie z osobistymi problemami moich klientów. Dzięki temu mogę wspierać ich w trudnych momentach nie tylko w wymiarze zawodowym, ale również prywatnym, psychologicznym.

Moje certyfikaty i uprawnienia

Reiss Motivation Master

Reiss Motivation Master – daje mi uprawnienia do pracy z narzędziem Reiss Motivation Profile. Reiss Motivation Profile jest naszym motywacyjnym DNA – unikalnym kodem dzięki któremu można odkryć i zrozumieć swoją wewnętrzną motywację. Reiss Motivation Profile jest uważane za najdokładniejszą i najbardziej wnikliwą metodę badawczą weryfikującą potrzeby motywacyjne. Mówi się o nim, że jest „miernikiem życiowej satysfakcji” i listą czynników niezbędnych do naszego wewnętrznego zadowolenia. Określa nasilenie 16 uniwersalnych i potwierdzonych naukowo impulsów, które motywują do działania. Lubię pracować z tym narzędziem zawsze wtedy, gdy moi Klienci potrzebują lepiej zrozumieć swoje życiowe wybory, gdy szukają wsparcia w podejmowaniu decyzji o zmianach lub gdy potrzebują zrozumieć zachodzące w nich zmiany. Organizacjom proponuję pracę z Reiss Motivation Profile oraz programem RMP Pro, gdy chcą wprowadzić zmiany w kulturze zarządzania i sposobach pracy z motywacją pracowników.

DISC D3 Behavioral Consultant

DISC D3 Behavioral Consultant – daje mi uprawnienia do posługiwania się baterią testów DISC/TEAMS/VALUES/BAI. Wszystkie one są skoncentrowane wokół identyfikowania potencjału i unikalnych wartości, które każdy z nas wnosi do zespołu czy życia określonej społeczności. Lubię pracować z tym narzędziem zawsze wtedy, gdy moi Klienci – zarówno biznesowi jak i indywidualni – potrzebują wsparcia w samorozwoju, określeniu swoich mocnych stron i obszarów do rozwoju a także wtedy, gdy zależy im na zrozumieniu postaw, potrzeb i zachowań innych. Niemal ¾ prowadzonych przeze mnie projektów rozwojowych dla menadżerów zaczynam właśnie od diagnozy DISC D3. Klientom indywidualnym, którzy chcą pracować nad rozwojem swojej kariery zawodowej zawsze proponuję rozpoczęcie pracy właśnie z tym narzędziem.

Inni o mnie

Zobacz, co mówią Klienci o pracy ze mną.

Renata B.

Wybór Joanny na coacha nie był przypadkowy – w pierwszej kolejności miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniu zorganizowanym przez moją firmę prowadzonym właśnie przez Joannę. Decyzja okazała się strzałem w 10. Joanna jest przede wszystkim pasjonatką tego, co robi. Słucha z uwagą, obserwuje, dzięki czemu wie, kiedy postawić przed Tobą wyzwanie, a kiedy odpuścić i dać czas na oddech. Daje konstruktywny feedback, dzięki któremu mobilizujesz się do działania i w konsekwencji umacniasz wewnętrzną motywację. Gorąco polecam!

Krzysztof M.

W szczególności chciałbym podkreślić otwartość, okazane chęci oraz wielkie zaangażowanie Joanny, jakie poświęca pracy doradczej i coachingowej daleko wykraczające poza ramy standardowego wsparcia. Doradztwo w tej materii jest niezwykle cenne. Oprócz wszystkich zalet natury profesjonalnej, Joanna jest tez po prostu niezwykle miłą i pomocną osobą. Gorąco polecam!

Monika M.

Mam ogromną przyjemność pracować z Joanną jako coachee. Joanna jest bardzo uważnym słuchaczem, budującym zufanie i pozytywną atmosferę w trakcie całego procesu. Jej pasja i zaangażowanie jest widoczne na każdym kroku i powoduje , że spotkania sa nie tylko efektywne ale też budujące i motywujące do dalszej pracy. Joanna jest zawsze doskonałe przygotowana do każdej sesji i wykazuje wyjątkową umiejętność dostosowania się do zmieniających się warunków. Polecam wspólpracę z Joanną w kierunku zmiany na lepsze!!!

Zadzwoń lub napisz wiadomość

Jestem do dyspozycji. Jeśli nie będę mogła odebrać telefonu, oddzwonię ASAP

tel. 509 069 268